Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alyssa Milano

11. 3. 2007
Celé jméno: Alyssa Jayne MilanoObrazek

Přezdívky: Lyss, Lyssa, Conan

Datum narození: 19.12.1972

Místo narození: čtvrť Brooklyn, USA

Národnost: americká; kořeny má v Itálii

Nynější bydliště: Beverly Hills,USA

Znamení: Střelec

Rodiče: otec Tom ( filmový a hudební režisér), matka Lin (módní stylistka)

Sourozenci: mladší bratr Cory (1982)

Výška: 160 cm

ObrazekVáha: kolem 52 kg

Barva očí: kaštanově hnědá

Barva vlasů: hnědá

Školy: Buckley School v Sherman Oaks (Kalifornie); Bel Air School v Los Angeles

Omezení: dyslexie

Povolání: herečka, producentka, zpěvačka, fotomodelka

Stav: rozvedená; bezdětná ( i když by potomka chtěla)

Náboženské vyznání: vyrůstala jako římská katolička, dnes se považuje spíš za hinduistku

Záliby: psaní knih a scénářů, cestování, fotografování, jízda na koni

Hraje na: piano a flétnu

Oblíbené jídlo: zbožňuje saláty a ovoce a velmi dbá na zdravou výživu, chodí každý den běhat a je vegetariánka

Věří na: na všechno! tvrdí o sobě, že je šíleně pověrčivá

Stach a fóbie: Klaustrofóbie

Zvířata: 8 koní, 13 papoušků, 4 psi (Ripley, Stella, Stanley, Hugo)

Potyčky s nikotinem: Před několika lety se psalo: "...nemůže se svého zlozvyku zbavit. Dokonce už několikrát podstoupila různé formy odvykání, ale vždy se znova k cigaretě vrátila!" Alyssa kouření nesnáší, možná už po těch letech kouřit přestala..

Tetování a piercingy: 8 tetování a 2 piercingy

Auta: Chevrolet, Volvo

Podpora: podpořila americké vojáky v Perském zálivu, přispěla na oběti asijské katastrofy (tsunami) v prosinci 2004; je vyslankyní UNICEF (organizace, jež je součástí OSN a pomáhá chudým dětem po celém světě)

Ceny: vyhrála dvakrát 4. místo o nejvíc sexy ženu planety časopisu FHM: v roce 2001 a 2003

Jak by se popsala 3 slovy: spontánní, velmi optimistická, těžce pracující

3 věci, které jí vždy zvednou náladu: rodina, přátelé a zmrzlinaObrazek

První významější roli roztomilé dcery Tomyho Danzy Samantha ve filmu "Who's The Boss?" dostala roku 1984. Od té doby prošla mnoha změnami image. Po filmu "Who's The Boss?" v devadesátých letech měla krátké popové období a několik alb, velmi úspěšných v Japonsku a v evropě. Prakticky je mnoha lidmi v těchto zemích považována více za zpěvačku, nežli za herečku.

V jedné z prvních opravdových rolí ve filmu "Comando" (1985) si Alyssa zahrála dcerku Arnolda Schwarzeneggara. O několik let později se objevila v další významné roli v dobrodružném filmu "Double Dragon" (1993). Následně se pak objevila v několika rolích svůdnice v erotických trillerech "Embrace of the Vampire" (1994), "Poison Ivy" (1995) a filmu, který nejvíce přitahoval pozornost "Fear" (1996), ve kterém si zahrála po boku Marka Wahlbergera a Reese Witherspoon.

V roce 1995 se Alyssa objevila v epizodě "The Outer Limits", kde hrála mladou ženu, která přijde do kontaktu s mimozemskou formou života, která z ní udělá sexuálního štvance. Tato epizoda byla natočena ve dvou verzích, jedna pro kabelovou televizi, kde je nahá, druhá pro normální TV bez nahoty. tato epizoda měla největší sledovanost z celé série.

 

Obrazek

V komediálním dramatu "Glory Daze" (1996) se zase objevila po boku Bena Afflecka, poté opět následoval thriller "Below Utopia" (1997) s Ice-T a kouzelně neobvyklá komedie "Hugo Pool" (1997) s Malcolmem McDowellem, Seanem Pennem a Patrickem Dempsey.

V roce 1997 Alyssa hrála v Disney filmu "Gold Rush" a poté se na plný úvazek vrátila k televizním seriálům. V "Merlose Place" hraje Jennifer Mancini, mladší sestru Michael Mancini. Byla v seriálu dvě sezóny a poté přešla do jiného seriálu producenta Aaron Spelling "Charmed" (1998). Alyssa spolu s Shannen Doherty a Holly Marií Combs hrají tři sestry, jejichž sílu užívají ke konání dobra a pomáhaním nevinným. Tento seriál je již ve třetí sezóně a stále se na kanálu WB drží ve špičce sledovanosti


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář